Hakkımızda

Ekspres Matbaası 18 Mayıs 1956 yılında rahmetli M. Nuri Sarıışık tarafından Kütahya’da gazete matbaası olarak kuruldu. Yıllar içinde büyüyen gelişen matbaanın bir kolu  Ekspres Ofset  olarak 1990 yılında İstanbul’da faaliyetine başladı,

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu S.Sami Sarıışık yönetimi devraldıktan sonra  Ekspres Ofset Matbaacılık ve Ambalaj Sanayi ve Ticaret Limited Şirketini kurarak matbaa tesislerini gelişen sektör olan ambalaj sektörüne yönlendirdi.

Ekspres Ofset İstanbul Topkapı’daki tesisleri  karton ambalaj, flexible ambalaj, karton çanta, kitap, katalog, broşür ve kağıt karton üzerine basılı tüm matbaa işleri konusunda hizmet vermektedir.

Gıda ambalajında kullanılan varak yaldızlı, gofre kabartmalı, selefon kaplamalı, lokal laklı kutular tesislerimizde uzman personelimiz tarafından son teknoloji ile üretilmektedir.

Gıda ambalajı ile ilgili izin ve sertifikalarımız mevcuttur. Gıda ile temas edecek ambalajların üretimi konusunda firmamız yılların deneyimine sahiptir.

Matbaamızın grafik bölümü ürettiğimiz kutu ve ambalajların fotoğraflarının çekimi,  teknik çizimlerinin hazırlanması, grafiklerinin hazırlanması ve tüm onay işlemlerinden sonra imalat öncesi maket yapımını gerçekleştirmektedir.

Ekspres Ofset Türkiye’nin önde gelen firmalarına hizmet vermenin yanısıra başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerine ve Asya’da Türki Cumhuriyetlere karton kutu ve ambalaj ihracatı gerçekleştirmektedir.